Duyunca “ıııyyyyyyyy” Diyeceğiniz Kısa Fikralar!

duyunca-iiiyyyyyyyy-diyeceginiz-kisa-fikralar

Çocuk yetişkin demeden hemen hemen herkesin favori fıkralarından olan duyunca “ıyyyy” dedirtse bile herkesi güldüren kısa fikralar kimin dikkatini çekmez ! Temel ve Dursun’un olmazsa olmazıdır. Seve seve dinleyip başkalarına anlatılanlardandır.

Popüler Düşündüren Kısa Fikralar

İşte fıkra haznenizde mutlaka bulunması gereken birkaç kısa fıkra 😁

1-      Temelce Kodlama

Telefonun çekmediği yerde konuşamaya çalışan Temel demek istediği kelimeyi karşı tarafa net bir şekilde telefonun ucundaki arkadaşı kodlayarak söylemesini ister. Temel de şunları söyler;

-“Sürmene’nin S si, Sürmene’nin M si, Sürmene’nin R si….” Diye cevap verir.

+”Ula Temel kodlama dediğin her söylediğin kelimenin ilk harfi olur. Bu nasil bir kodlama yapmak öyle?”

-. “ La Sürmene kelimesinde R harfi var ya!”

2-     Kısa Fikralar |Cuma Namazı

Temel Dursun’a neden cuma sabahı düşündüren fıkra anlatmaz?

Çünkü cuma namazına gittiklerinde beraber kahkahalarla gülmesinler diye.

3-    Kısa Fikralar | Havada Tehlike

İstanbul Havaalanından kalkan 320 yolcunun bulunduğu uçak bir süre gittikten sonra deliler hastanesinin üstünde geçer. Pilotlar haykırarak gülmeye başlar. Hemen pilot kabinine giren hostes neden güldüklerini sorar. Pilotlar gülmeye devam ederek, “Hasta bakıcı deliler hastanesinden kaçtığımızı fark edip başhekime söylediğinde ne yapacaklar acaba?

4-    Ukaleba

Yurt dışına çıkıp çeşitli hayvan görmek isteyen Temel, Safariye yolculuk yapmak için uçak bileti alıp gider. Uçakta bir Alman ve İngilizle tanışır. Onlar yoldayken avcılık yaptıklarından bahsederler ve Safariye varınca Temelde onlara katılmak ister.

Safariye gelince otele beraber giderler ve eşyalarını yerleştirdikten sonra tüfeklerini alıp herkes dağılır. Gece olunca otelin avlusunda buluşup konuşurlar

Alman 1 tane devekuşu vurduğunu söyler. İngiliz 2 tane kanguru vurduğunu söyler ve sıra Temele gelir. Temel 1 tane ukaleba vurduğunu söyler. Diğerleri cahil olmadıkları belli olmasın diye ukalebanın ne olduğunu sormak istemezler. O gün öyle biter.

İkinci gün gelir, hepsi gündüz dağılıp avlanır, gece olunca tekrar otelin avlusunda buluşurlar. Kaç adet neler vurduklarını söylerler tekrar. Alman ilk atılıp 1 tane fil vurdum demiş, İngiliz böbürlenerek 2 tane aslan vurdum demiş, sıra Temele gelmiş. Temel 5 tane ukaleba vurdum demiş. İngiliz ve Alman dayanamayıp sormak istemişler.

“Yahu bu ukaleba nedir? Acaba biz mi bilmiyoruz çok merak ettik.”

Temel: Valla bende bilmiyorum ki. Buraya gelince ilk kez gördüm bu türü. Siyah siyah şeyler bizlere benziyorlar. Ellerini havaya kaldırıyor ukaleba ukaleba diyorlar.