Dünyayı İlgilendiren Göç Film Festivali Jürisi Açıklandı

Cumhurbaşkanlığı tarafından desteklenen ve İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi tarafından düzenlenmesi planlanan Uluslararası Göç Filmleri Festivali isimli yarışma için hazırlıklar devam ediyor. Son gelişmelerle birlikte yarışmada görev alacak göç film festivali jürisi kadrosu da açıklandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da desteklenen önemli yarışmada farklı filmler 1.gelmek için jüri üyelerinin ve seyircinin karşısına çıkacak.

Film Festivali Uzun Metraj Filmler Arasında Yapılacak

Uzun Metraj Yarışması ismiyle yapılacak olan yarışmanın jüri kadrosunda önemli isimler bulunuyor. Göç Film Festivalinde yarışacak olan filmler arasında önemli yabancı yapımlar da bulunuyor. ABD’li Lebern Glover gibi isimlerin de yer aldığı jüri kadrosu takipçiler tarafından merakla bekleniyordu. Açıklanan jüri kadrosunda çok önemli isimler bulunuyor.

Göç Film Festivali Jürileri Belli Oldu

Uzun metraj filmlerin yarışacağı festivaldeki jüri kadrosunun tamamı açıklandı. Yarışmadaki jüriye Nuri Bilge Ceylan başkanlık yapacak. Yabancı isimlerden oluşan jüri kadrosunda daha önce önemli film ve belgesel gibi yapımlarda görev yapmış isimler de bulunuyor. Danny Lebern Glover ve Emir Hadzihafizbegoviç en çok dikkat çeken jüri üyeleri arasında yer alıyor.

Online olarak yayınlanacak olan film festivalinde 50’den fazla film izleyicilerle ve jürilerle paylaşılacak. Yarışmayı kazanacak olan filmde 15 Bin Euro para ödülü verilecek. 14 Haziran tarihinde başlayacak olan yarışma 21 Haziran tarihine kadar devam edecek. Yarışmada görev alacak jüri üyeleri arasında Joan Chen, Lone Scherfig, Sandy Powell ve Seyyid Şahap Hüseyni gibi isimler bulunuyor.