Doğanın Eşsiz Manzarası: En iyi Doğa Temalı 5 Film

Bazı dizi ya da filmler sizi gerçekten de çok uzak diyarlara götürür. Örneğin bilim kurgu kategorisindeki filmleri hayranlıkla izleriz. İşte, doğa temalı film ve diziler de tıpkı böyle!

Bazen bulunduğumuz şehrin karmaşasından kaçmak isteyenimiz elbette olmuştur. Doğa içerisinde kafa dinleme düşüncesi bile bizleri dinginleştirir. Adeta doğanın her köşesinde yepyeni bir görüntü sunan en güzel, en mükemmel manzarayı izleyiciye sunan keyifli doğa filmlerini derledik. İşte, bu evde kalma dönemlerinde içinizi ferahlatacak en iyi doğa filmleri…

Mot Naturen / Out of Nature

maxresdefault_4

Doğa temalı filmlerin beki de en iyilerinden biri olarak söylememiz mümkün olabilir. Mot Naturen / Out of Nature, filmin adından da belli olacağı üzere oldukça doğal yaşamda geçmekte. Filmin konusuna gelirsek ise, Ole Giaver’in yönetip hem de yazmış olduğu filmde orta yaş krizine giren Martin’in çıkmış olduğu komik ve garip bir yolculuk ele alınıyor. Martin, doğanın eşsiz görüntüleri ile birleşirken kendini bulma yolculuğuna bizleri de dahil ediyor.

Life Of Pi

unnamed

Yarın Martel’in yazmış olduğu bu film 2001 yılında çekildi. 4 dalda ise Oscar kazandı bile… Filmin konusuna değinecek olursak, Pi Patel Hindistan’daki egzotik bir şekilde hayvanat bahçesi üzeinden Pasifik’e doğru uzanan yolculuğunu ele alıyor. Bir gemi kazasında sırasında yoluna sandalla yola devam etmek zorunda olan başrolümüz, sırtlan, zebra ve diğer canlıların ile bir arada bulunuyor.

Backcountry

Rinckenberger_042616_0809_Backcountry_Travel_In_Winter_lg

2014 yılında çekilmiş olan bu film de doğal güzelliği resmen ana teması yapmış bir film diyebiliriz. Elbette hayatta kalma mücadelesi bu filmde de ön planda. Toronto’da yaşayan bir çift var. Bu çiftin kamp tatilinde yaşamış oldukları konular ele alınmış.

Captain Fantastic

captain_fantastic-e1484939060786

Senarist ve yönetmenliğini Matt Ross’un yapmış olduğu bu filmde Amerika Birleşik Devletleri’nin Pasifik ormanlarında 6 çocuğuyla beraber kabinde resmen medeniyetten uzak yaşayan Ben Cash’ı ve ailesini konu almış. Çocuklarını bu modernlikten uzak tutmak isteyen babanın ve çocuklarının efsanevi hayatını izleyeceksiniz.

Into the Wild

c58d15d0chrismccandless

Doğa temalı filmler araması yapıldığında direkt olarak akıllara gelen filmlerden birisindeyiz. Into the Wild filmini bu sıralamaya koymasaydık olmazdı. 1996 yılında yayınlanan ve bir gencin maceraları ile ilgili konuyu ele alan film, kurgusal olmayan bir kitaptan uyarlanmış. Şehirdeki tüm hır gür’ü bırakan ve doğaya kendini adayan bir adamın hikayesini izleyeceğiz…

Sizlere bu yazımızda en güzel doğa temalı 5 filmi derledik. Sizler de aklınızdaki doğa temalı filmleri aşağıda yorum bölümüne yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Mizah.org ailesi keyifli izlemeler diler.