Covid-19 Sinema Kültürünü de Vurdu

Covid-19 Sinema Kültürünü de Vurdu! Birçok filmi başlatan, bütçesini planlayan, filmin her safhasını koordine eden ve çekilen filmin başlangıçtan bitişine kadar gidişatını takip eden, verilen ödeneğe göre personel planlaması yapan vb. birçok işi ayarlayan Disney yapımcısından gelen habere göre artık hazır olan filmlere göre değişik yayınlama yöntemleri yapılabileceği açıklandı.

Tüm dünyada pandemi salgını sebebi ile sinema severler için önemli bir buluşma noktası olan sinemaların, insanların sağlığını korumaya çalışması sebepleri ile kapalı tutulmasının uzun süre sinema piyasasını negatif bir şekilde etkilemesi bekleniyor.

Disney Yeni Karar Aldı

Disney şirketinin ünlü CEO’su Bob Chapek, Sinemayı çok önemsediklerini bu duygunun yaşanması gereken farklı bir değer olduğunu fakat özellikle pandeminin piyasa üzerindeki olumsuz etkisinden dolayı değişik yayın yöntemleri uygulama niyetinde olabileceklerini, açıkladı.

Ceo Bob Chapek, artık yeni kararlar alarak filmleri sinema izleyicileri ile buluşturabilmek için farklı yayın yöntemleri kullanmaları gerekeceğini bu yöntemlerinde uygulayabileceklerini açıkladı.

Bob Chapek filmi sinemada izlemenin çok farklı bir değer olduğunun bu duygunun önemli olduğunu bu değerlerin korunması gerektiğine inandıklarını ancak tüm dünyayı saran pandemi sebebi ile izleyicilerin film izleme davranışlarındaki haklı değişimin aynı zamanda covid-19 nedeni ile tüm sinemaların kapalı olması gibi nedenlerden dolayı piyasanın negatif yönde olan etkilerinin de katkısı ile film yayınlama yöntemleri ile ilgili birtakım düzenlemeler yapma ihtimalleri olduğunu açıkladı.