Corona Virüs Sazae-san Dizisini de Vurdu

Corona virüs birçok sektörü etkilerken dünyanı en uzun soluklu yapımı olan sazae-san dizisi de tarihinde ilk defa virüsten dolayı vurdu.

Rekortmen Dizi Tarihinde İlk Kez Yayınlanmadı

Sazae-san dizisi dünyanın en uzun süre aralıksız bir şekilde devam eden dizisi olarak Guinness rekorlar kitabına girmişti. 1969 yılından yayınlandığı ilk bölümden itibaren aralıksız 51 yıl boyunca yayınlanan çizgi film corona virüsü nedeniyle tarihte ilk kez durduruldu. Japonya’da son derece popüler olan bu dizi 51 yıl boyunca her Pazar akşamı milyonlarca Japon tarafından zevkle izleniyordu.

Dizinin yayıncısı Fuji Television dizinin hayranlarının oldukça üzecek açıklamasını yaptı. Fuji Television yetkilileri seslendirmenlerin güvenliği noktasında risklerin olması nedeniyle diziye bir süre ara vereceklerini açıkladı. Dizi 2013 yılında Guinness rekorlar kitabına baş vurarak o tarihe kadar en uzun soluklu olarak bilinen Simpons çizgi filmini tahtından indirmişti.

Guninness Rekoru Devam Edecek

Dizinin fanatiklerine mutlu haber ise Guinness rekorlar kitabı yetkililerinden geldi. Corona virüsü nedeniyle diziye ara verilmesinin rekoru etkileyemeyeceği ifade edildi. Corona virüs sürecinin insan sağlığı açısından önemli olduğu ifade edilerek dizinin tekrar yayınlanmaya başlaması ile birlikte dünyanın en uzun soluklu dizisi unvanını tekrar devam ettireceği bilgisi edinildi. Ayrıca Guinness rekorlar kitabı yetkilileri diğer bazı rekorlarında corona virüsü sürecinde devam edeceği bilgisinin kamuoyu ile paylaştılar.