Bitcoin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin nedir? Bitcoin hiçbir merkeze bağlı kalmadan (merkez bankası, devlet kurumları) kişilerin kar amaçlı veya yatırım amaçlı kullandığı dijital para birimidir.  Bitcoin’in tanımı eşler arası elektronik nakit sistemidir. Kriptografik olarak güvence altına alındığı için kripto para da denebilir. Bitcoin hayatımıza 2008 yılında girmiştir.

Bitcoin Nedir?

İlk ortaya çıktığı yıllarda Türkiye’de çok fazla yaygın olmamakla birlikte insanlar internet üzerinden olduğu için ön yargılı oldular. İlerleyen yıllarda insanların internet üzerinden tüm işlemleri gerçekleştirmeye başlamasıyla birlikte sanal aleme olan güven arttı ve insanlar para havale eft vs. işlemleri neredeyse tamamen internet üzerinden gerçekleştirmeye başladılar.

Bitcoin diğer para birimlerinden farklıdır. Aslında Bitcoin’e bir maden de diyebiliriz. Bitcoin diğer para birimleri (dolar, Euro, TL, manat, ruble) gibi istenilen miktarda üretilemez. Belli bir arz sınırı vardır. Günümüzde bitcoin kullanımı çok fazla yaygınlaştığı için neredeyse bu arz sınırına gelinmiş durumdadır.

Bitcoin üzerinden kişiler birbirlerine kimlik numarası hesap numarası gerekmeksizin para gönderebilirler. Para göndermek için tek ihtiyaç cüzdan kodlarıdır. Gönderilen para uygulama üzerinden takip edilebilir. Kişiler bu sisteme çok kolay ulaşıp güvenle kullanabilirler. Dolandırıcılık anında radar sistemi devreye girer.

Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin satın almak için öncelikle güvenilir bulduğunuz bir bitcoin uygulaması indirmeniz gerekir. Sonrasında e-mail yoluyla uygulamaya kayıt olunur. Uygulamaya kayıt olduktan sonra belli bir ücret yatırmanız gerekiyor. Sonrasında ise bitcoin alım işlemine başlayabilirsiniz. Uygulamayı öğrenmek adına kullanıcılara demo bitcoin hesabı kullanıp daha sonra üye olabilme olanağı da sunuluyor.

Bitcoin Üzerinden Kar Etmenin Yolları

Bitcoin’den kar etmek için öncelikle uygulamaların inceliklerini detaylı bir şekilde araştırmak gerekiyor. Bitcoin madenciliği şu sıra rövanşta olup çok fazla kar edildiği de bilinmektedir. Fakat dikkatli olunması gerekir.

Bitcoindeki riski en aza indirmek istiyorsanız tüm paranızı bitcoine değil de kripto paraya da yatırmanız tavsiye ediliyor. Bunların dışında yine de riski en aza indirmek için tüm araştırmaların yapılması gerekiyor. Bu yazı bir yatırım tavsiye değil Bitcoin nedir? Hakkında bilgi verme yazısıdır.

Kripto Para Kazandıran Mobil ve PC Oyunları için tıklayınız.