Birleşmiş Milletler ve DSÖ, Ülkemiz Sanatçılarıyla İftihar Etti

Ülkemizin kimi oyuncu ve şarkıcılarının, Covid-19 salgınıyla alakalı mesajların gönderilmesinde Birleşmiş Milletler ve Dünya Sağlık Örgütü’ne yardımcı olduğu ifade edildi. Edis Görgülü, Mert Fırat ve Tuba Büyüküstün’ün de aralarında bulunduğu ünlülerden övgüyle bahsedildi. Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) Avrupa Bölge Ofisinden yapılmış olan izahta, Türkiye sınırları içerisindeki kimi ünlülerin, Covid-19 iletilerinin daha fazla kitleye ulaşması adına BM (Birleşmiş Milletler) ve DSÖ’ye (Dünya Sağlık Örgütü) destek sağladıkları söylendi.Birleşmiş Milletler

Sosyal Medya Platformları Üzerinden Canlı Yayın

Yapılan izah çerçevesinde bahsi geçen oyuncu ve sanatçı mesleğini icra eden bu kişilerin, mevcut sosyal medya profilleri üzerinden yapmış oldukları canlı yayınlar vasıtasıyla hayranlarına salgın hakkında çeşitli bilgiler verdikleri ifade ediliyor. Güzel ve yetenekli oyuncu Tuba Büyüküstün’ün canlı yayın üzerinde Dünya Sağlık Örgütü’nde Halk Sağlığı Görevlisi olan Dr. Bahadır Sucaklı ile Covid-19 tehlikesine karşı önerilerini konuştuğu bu canlı yanını takribi 35 bin kişinin seyrettiği bildiriliyor.

Açıklamalar dahilinde başarılı oyuncu Mert Fırat’ın da hayranlarına Covid-19 hakkında doğru bilgi sahibi olmanın ehemmiyetine ilişkin birtakım değerlendirmelerde bulunduğu kaydediliyor. Son olarak şarkıcı Edis Görgülü’nün de Covid-19 önlemlerini sevenleriyle paylaşmış olduğu ifade edilen açıklama kapsamında, gerek oyuncuların gerekse sanatçıların vermiş oldukları destekler ile tradisyonel medyanın erişebildiğinden bile daha büyük çaplı bir kitleye erişildiği noktası üzerinde duruluyor.