Berat Albayrak Kimdir

berat-albayrak-kimdir

Berat Albayrak, Şubat ayının 28’inde 1978 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Babasının adı Sadık Albayrak’tır. Memleketi Trabzon’un Of ilçesine bağlı olan Yenice köyüdür. Lise öğrenimini Özel Fatih Koleji’nde tamamladı.

Berat Albayrak Hangi Üniversite Mezunu?

İstanbul Üniversitesi’nin İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Sonraki senelerde 2002 senesinde New York’ta bulunan Pace Üniversitesi Lubin School of Business’te finans üzerine yüksek lisansını tamamladı. MBA (Master of Business Administration; İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı) eğitimini yaparken Çalık Holding bünyesinde çalışmaya başladı.

Türkiye’ye döner dönmez enerji kaynakları finansmanı üzerine doktora yaptı. 1999 senesinden itibaren de Çalık Grubu’nun yurtiçi ve yurtdışında bulunan şirketlerinde farklı pozisyonlarında çalıştı. 2002 senesinde çalışmakta olduğu Çalık Holding’in ABD ofisinde Finans Direktörlüğü görevine getirildi.

Berat Albayrak Ne Zaman Evlendi?

2006 senesinde Türkiye’ye geri dönerek Çalık Holding’in Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevinde çalışmaya başladı. Berat Albayrak ne zaman evlendi sorusunun cevabına gelince; 11 Temmuz 2004 tarihinde evlendi. Babasının da arkadaşı olan dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iki kızından büyük kızı Esra Erdoğan ile Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde düzenlenen düğün töreniyle dünya evine girdi.

Genç Yaşta CEO’luk Görevine Getirildi

2007 senesinde henüz 29 yaşındayken Çalık Holding’e (CEO) Genel Müdür olarak iş hayatına devam etti. Aynı zamanda Çalık Holding içindeki firmalarda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlerde bulundu. Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı olan Çalık Holding Üst Yöneticisi (CEO) olduğu 2013 yılı sonunda bulunduğu görevinden istifa ederek ayrıldı.

Berat Albayrak, tarihler 9 Nisan 2014 gösterdiğinde kendisinin kurduğu BTİ Eğitim Kurumları şirketinde Yönetim Kurulu Başkanlığı pozisyonunda görev yaptı. 2 Ekim 2014 tarihinde abisi Serhat Albayrak ve Ömer Faruk Kalyoncu ile beraber “Nun Eğitim ve Kültür Vakfı’nı kurarak hizmete soktular.

Berat Albayrak Milletvekili Oluyor

2015 senesi Milletvekili seçimlerinde İstanbul 1. bölge 6. sıra AK Parti milletvekili adayı oldu. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılmış olan genel seçimde milletvekili olarak seçildi.12 Eylül 2015 tarihinde yapılmış olan AK Parti 5. Olağan Kongresi’nde Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeniden AK Parti Genel Başkanı seçilirken; (MKYK) Merkez Karar ve Yönetim Kurulu seçiminde de Berat Albayrak seçilerek Parti yönetimine girmeye hak kazandı.

Kasım 2015 tarihinde yapılan seçimlerde yeniden İstanbul milletvekili seçilerek görevine başladı.

Merak edilen tüm isimlere ait paylaşım yaptığımız Biyografi kategorimiz tam size göre!

Haberlerimizden ilk siz haberdar olabilmek için bizi Twitter ve Instagram dan takip edebilir, konu altlarından paylaşabilir ve yorum bırakabilirsiniz.