Bane Maskesi Rekor Üzerine Rekor Kırıyor

Tüm dünya çapında 5 milyondan fazla kişiyi enfekte eden korona virüs için alınan tedbirler kapsamında sosyal mesafe, karantina, hijyen, eldiven gibi önemli konular arasında yer alan maske noktasında ilginç gelişmeler yaşanıyor. Belirlenen maske koruyuculuk standartlarını hiçbir şekilde karşılamamasına karşın Kara Şövalye Yükseliyor (The Dark Knight Rises) filmindeki Bane maskesi (Tom Hardy tarafından canlandırılan Kötü Karakter) adeta satış rekorları kırıyor.

Maske Yok Satıyor

Ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın filmi Kara Şövalye Yükseliyor (The Dark Knight Rises) tekrar bambaşka bir konu ile gündeme gelmeyi başardı. Korona salgınına karşı kullanılan maskelerin revaçta olduğu bugünlerde, filmde kötü karakter Bane’in kullandığı maske, satış konusunda rekor üstüne rekor kırıyor. Hollywood Reporter tarafından yapılan habere göre, şu an için Bane maskeleri adeta yok satıyor.

Filmde oldukça fazla ilgi toplayan ve görüntü olarak da korkunç bir havası bulunan bu maskenin, aslında medikal anlamda hiçbir koruyucu özelliği ise bulunmuyor.

Yetkililer Alınmaması Gerektiği Konusunda Uyarıyor

Konu ile ilgili açıklama yapan tüm yetkililer ise medikal amaçlı olarak bahse konu Bane Maskelerinin alınmaması gerektiği konusunda özellikle uyarılarda bulunuyorlar.

Kostüm mağazalarından gelen açıklamalarda da, medikal anlamda koruyucu bir etkisi bulunmayan Bane maskesinin satışının normal oranların dışında Nisan ve Mayıs aylarında arttığını ve bu yükselişin sıra dışı olduğuna vurgu yapılıyor.