Bafta Ödülleri Listesi Açıklandı

14 adaylık olarak bilinen Chernobyl, bu sene 2020 yılının BAFTA Televizyon Ödüllerinin en çok ön planda olan yapımı oldu. Adaylarını açıklayan bafta ödülleri aynı zamanda 31 temmuz tarihinde de ödüllerinin sahipleri ile buluşacağının altını çizdi.

Beklenen Ödül Listesi Açıklandı!

14 adayın yer aldığı BAFTA televizyon ödüllerinin beklenen ödül listesi açıklandı. Bu listede yer alan bazı dallara kısaca göz atıldığında drama alanında, The Crown,The End Of The F***Iıng World, Gentleman Jack ve Gırı/Hajı yer aldığı gözleniyor. Uluslar arası dizi listesinde ise Euphoria, Succession, Unbelieveble ve When They See Uss yer alırken; mini dizi listesinde A Confessinon, Chernobly, The Victim ve The Virtues bulunuyor. Aynı zamanda komedi alanında Catastrophe, Derry Girls, Fleabag ve Stath Lets Flats listede yer alanlar arasında.

Birçok Alanda Aday Yer Alıyor!

Drama, uluslararası dizi, mini dizi ve komedi alanlarının dışında aynı zamanda Senaryo ve komedi, senaryo ve drama, erkek oyuncu ve drama, kadın oyuncu ve drama, erkek oyuncu-komedi, kadın oyuncu komedi, yardımcı erkek, yardımcı kadın, yönetmen, kostüm, kurgu, saç ve makyaj, orijinal müzik, prodüksiyon tasarımı, ses ve özel efekt & grafik adlı listelerde de birçok önemli adaylar yer almakta. Tüm bunlar sonucunda ise herkesin gözleri 31 temmuza kilitlendi ve heyecanla kimlerin ödül alacağı merak ediliyor.