Ayşenur İslam Kimdir

aysenur-islam-kimdir

Eski Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı kimdir Ayşenur İslam olarak bildiğimiz eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam; öğrenim hayatını ve siyaset hayatındaki başarılarını gelin yakından inceleyelim.

Ayşenur İslam Nereli

16 Ocak 1958 tarihinde İstanbul’un Üsküdar İlçesinde doğmuştur. Babası Mehmet Külahlıoğlu annesi ise Cahide Külahlıoğlu’dur.  İlkokul ve lise eğitimini İstanbul’daki Kadıköy Maarif Koleji’nde tamamlayan Ayşenur İslam, ailesinin Ankara’ya taşınmasından dolayı lise eğitimini Ankara Çankaya’da bulunan TED Ankara Koleji’nde aldı. Başarılı bir lise hayatından sonra İstanbul Üniversitesi’ne girmeye Hak kazanan İslam, bu üniversitede Edebiyat Fakültesi’nde başladığı lisans eğitimine Ankara Üniversitesi Dil Ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü’nde öğretim hayatını devam ettirdikten sonra buradan da mezuniyetini hak ederek eğitimini sonlandırdı. Yüksek lisansını yine Ankara Üniversitesi’nde bitiren İslam doktora eğitimini Gazi Üniversitesi’nde tamamladı. Akademik kariyerine Ankara Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak devam eden Ayşenur İslam 2005 yılında doçent oldu. Bunun dışında Kültür Ve Turizm Bakanlığı’nda Araştırma Ve Eğitim Genel Müdürlüğü ve Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü de yapan başarılı siyasetçi Yunus Emre Enstitüsünün kuruluşunda ve yönetiminde de önemli görevler ifa etti.

2011 yılına kadar süren bu akademik hayatın ardından siyasete atılmaya karar veren Ayşenur İslam 2011 yılı milletvekili seçimlerinde Adalet Ve Kalkınma Partisinden Sakarya 1. Sıra milletvekili adayı olmuş ve meclise girmeye de hak kazanmıştır. 4 yıl milletvekilliği görevini başarıyla yapan İslam 2013 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Yaptığı Kabine Revizyonunda, Fatma Şahin’den Görevi teslim alarak Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı olmuştur. Başarılarla dolu akademik ve siyasi hayatının yanı sıra 2 çocuk annesidir ve aldığı görevden de ailevi olarak da oldukça başarılı olduğu anlaşılabilir.

Aynı zamanda Ayşenur İslam’ın eşi eski Adalet Partisi milletvekili Nadir Latif İslam’ın iki oğlundan biri olan Bahadır İslam’dır. Bahadır Celal İslam aynı zamanda Gazze’ye gıda yardımı taşıyan Mavi Marmara isimli gemide doktor olarak da görev yapmıştır.

Ayşenur İslam Özellikleri;

Doğum Tarihi: 16 Ocak 1958

Boyu: 1.69

Kilosu: 64

Göz Rengi: Ela

Burcu: Koç

Doğum Yeri: İstanbul-Üsküdar

Eğitim Durumu: Lisansüstü

Merak edilen tüm isimlere ait paylaşım yaptığımız Biyografi kategorimiz tam size göre!

Haberlerimizden ilk siz haberdar olabilmek için bizi Twitter ve Instagram dan takip edebilir, konu altlarından paylaşabilir ve yorum bırakabilirsiniz.