Avatar 2 Ekibi Yeni Zelanda’da

Pandemi sürecinde alınan tedbirler kapsamında film ve dizi setleri de bu süreci geçici bir süre için askıya alarak bu süreçte yer almıştı. Mart ayında avatar 2 ekibi de bu süreçte film çekimlerine ara vermişti.

14 Günlük İzolasyon Süreci

Yeni alınan kararlar kapsamında sosyal mesafe ve diğer tedbirler ışığında sevilen bilim kurgu filmi avatar 2’nin çekimleri için Yeni Zelanda’ya giden filmin yönetmeni, yapımcısı James Cameron ve Jon Landau ve 54 kişilik ekip tedbirler kapsamında 14 günlük izolasyon süreci sonrası çekimlere başlayacak.

John Landau instgram hesabından yaptığı açıklamalarda en kısa zamanda filmin çekimlerine yeniden ve kaldıkları yerden başlayacakları için mutlu olduklarını paylaştı.

Filmin Konusu

Filmin konusu hakkında Yeni Zelenda basınına açıklamalarda bulunan yönetmen James Cameron filmin konusunu Sully ailesinin hikayesini konu edecektir. Evi terk etmek zorunda kalan aile fertleri pandora dışına çıkarak yeni yerler keşfedecekler. Keşfedilecek yeni yerlerin ise genellikle su altı olacağına vurgu yaptı.Avatar 2 filminde yer alacak eski oyuncuların yanı sıra filme yeni soluk katacak isimler; Edie Falco Kate Winslet, Michelle Yeoh ve Vin Diesel düşünülüyor.

Filmin gösterime gireceği tarih olarak 16 Aralık 2021 tahmin ediliyor. Aksiyon, bilim kurgu konulu Avatar’ın devamı olacak olan filmin çekimi için gerekli hazırlıkların tamamlandığı ve beklenen filmin gereken ilgiyi çekmesi amaçlanıyor.