Astroloji Haritası Nasıl Çıkarılır

astroloji haritası nasıl çıkartılır

Astroloji; yunanca yıldız anlamına gelen “astro” ve bilgi anlamına gelen “logos” kelimelerinden meydana gelir ve yıldızların etkileri sayesinde yeryüzünde meydana gelen olayları önceden belirlemeye olanak sağlayan bir nevi falcılık sanatıdır. Astrolojide olayları anlamlandırmak için yıldız, gezegen ve çeşitli gök cisimlerinin anlık konumlarına bakılır. Bu anlık konumlar ise astroloji haritası adı verilen özel gök haritaları sayesinde belirlenir. Haritalar bir kişiye ait olabileceği gibi, bir ülkeye, olaya veya konumu ve zamanı bilinen her türlü şeye ait olabilir. Fakat günümüzde yaygın olarak astroloji haritaları kişisel amaçlar dahilinde bireye özel kullanılmaktadır.

Astroloji Haritası Nedir?

Astroloji haritası; bireyin doğduğu anda ve coğrafyada gökyüzündeki güneş, ay, gezegenler, yıldızlar ve takımyıldızlarının konumlarını işaret eden haritadır. Doğum haritası, yıldız haritası veya horoskop olarak da adlandırılır. Her bireyin astroloji haritası kendine özgüdür. Bu haritadan kişiliğin, geleceğin ve hatta geçmiş hayatın yorumlanabilmesinin mümkün olduğuna inanılır. Çeşitli sembolik gösterimler ve matematiksel hesapları içinde barındıran astroloji haritasının yorumlanması geçmiş zamanlarda el ile oldukça zor ve uğraştırıcıydı. Günümüzde ise pek çok bilgisayar programı sayesinde kolayca ulaşılabilir hale geldi.

Nasıl Çıkarılır?

İnternet üzerinde ücretsiz bir şekilde astroloji haritanızı çıkarmak mümkün. İhtiyaç duyulan bilgiler ise sadece doğum tarihi, doğum saati ve doğum yerinizdir. Bu bilgiler ışığında saniyeler içinde doğduğunuz andaki gökyüzü konumunun haritasına ve yorumuna ulaşabilirsiniz.

Nasıl Yorumlanır?

Harita yorumlamak için yeterli seviyede astroloji bilmek gerekir. Her ne kadar günümüzde bu işi artık bilgisayarlar yapıyor olsa da kişinin kendisinin harita yorumlayabilmesi de bir hayli emek ister. Gezegenler, burçlar, yıldızlar, açılar, evler vb. pek çok alt başlığı içinde bulunduran bir haritanın yorumlanması için kişi eğitim almayı veya araştırma yapmayı ve kendini eğitmeyi tercih etmelidir. Aksi takdirde oldukça karışık bir iştir.