Arkadaş Sohbetlerine Çay Yanına Fıkralar

arkadas-sohbetlerine-cay-yanina-fikralar

Fıkralar çay saatlerinin en sevimli muhabbetidir. Her kesimden kişi için gideri vardır 😁 Her yaşa uygun fıkra bulmak mümkün iken iki adımda kanka muhabbetlerine ayak uyduracak fıkra anlatalım. Aklınızda olsun anlık gülme garantili bu gırgır hikayeler ile günün yıldızı olabilirsiniz!

Yetişkinlere Fıkralar 1 |Tasasız Evlilik

Damat, Arkadaşlarıyla eğlenmek için dışarı çıkar.

Sohbet esnasında arkadaşlarından biri:

-“Kardeşim üst katımıza taşınalı neredeyse 1 sene olacak. Maşallah sizin evden bir çıt bile çıkmıyor. Allah evliliğinizi daim etsin ama yengeyle hiç kavga etmiyor musunuz.”

-“Hayır etmiyoruz. Yorgun argın işten eve döndüğüm zaman eğer eşim eteğini beline kadar kaldırdıysa anlarım ki eşimin işi iyi geçmemiş veya bir şeye kızmış. Hemen duşa girip eşime gözükmeden yatarım. Olur ya bazen de ben sinirli olurum ve o zaman her zamankinden farklı olarak fesimin püskülünü sağdan sarkıtırım ve eşim benim sinirli olduğumu bu şekilde anlar. Kavga etmeyelim diye hemen yemeğimi hazırlar, bana masaj yapar, etrafımda pervane olur. Bu yüzden hiç kavga etmeyiz.”

Oradakilerden biri:

-“Peki arkadaş. Diyelim ki işten eve sinirli sinirli geldin. Fesin püskülünü sağa yatırdın. Bir baktın eşinde eteğini beline kadar sıyırmış. İki tarafta sinirli ve gergin. Nolacak?”

Öteki arkadaşları da merak etmiş ve hepsi damada dönerek cevabı dinlemek istemişler.

Damat sırıtır:

-“Ne mi olacak? Tabi ki fesimin püskülünü ufak bi kafa sallamasıyla sağdan sola yatırırım.”

 

2- Hatalı Mesaj

Adam uçaktan apar topar iner ve açlıktan ölmek üzeredir. Hemen otele girişini yaptırır. Odasına çıkmadan önce yemek söyler ve odasına gelmesini ister. Odasına çıkan adam jetlag olup yemek gelene kadar dinlenmek ister. Odadan içeri girer ve bilgisayar görür. Aklına karısına e-mail atmak gelir.

Fakat gönderdiği mail ismini yanlış yazar ve bu mail başkasına gider.

 

Yanlış mail kurbanı kadın o sırada kocasının cenazesinden evinde dönüş yapıyodur. Eve gelir kadın bilgisayarına gelen maili görür. Taziye mesajı sanar ve açıp okuduktan sonra kadın oracıkta bayılır.

Annesi kızını baygın şekilde görünce olayı anlamaya çalışır ve bilgisayarın ekranına bakar. Şu yazıları görür:

 

-“Kime: Sevgili Eşime

Konu: Yeni Ulaştım

Tarih: 12 Kasım 2002

Benden haber alacağın için şaşıracaksın eminim ama burada bilgisayar hizmeti var istediğimiz kişiye e-mail gönderebiliyoruz. Buraya az önce geldim direk kayıt işlemlerini tamamladım. Buradaki her şey senin yarın sabah buraya geleceğini düşünülerek hazırlanmış. Çok beğeneceksin. Umarım benim gibi sorunsuz yolculuk geçirirsin. Gelirken unutmadan söyleyeyim burası aşırı derecede çok sıcak.” 😁