Arabalı Sinema Günlerinde Kuyruklar Büyüyor

Nevşehir Belediyesi bir ilke imza attı. Covid-19 sebebiyle dünyanın evlere hapsolduğu ve sosyal aktivitelerin tamamen durduğu bu dönemde bir etkinlik düzenledi. Bu etkinliğe göre arabalı sinema günlerinde kuyruklar olarak etkinlik alanında sinema severler buluşuyor. Sosyal mesafe adına önemli bir uygulama olan etkinliğin ikinci günü de oldukça keyifliydi.

Türk İşi Dondurma Arabalardan İzlendi

Her etkinlikte bir film izlenen ve ikinci gününde Türk İşi Dondurma ile sinema severlere keyifli anlar yaşatan bu dönemde, hafızalardan silinmeyecek hatıralar kalıyor. Etkinlik yüzlerce aracı misafir ediyor ve herkes keyifle gösterime girecek filmi bekliyor. Hem sosyal mesafe kurallarına uyuluyor hem de sinema keyfiniz konforlu bir ortamda açık havada izlemeye imkân sunuyor.

Biletler Tükendi

Açık hava arabalı sinema kayıtları anında tükenen etkinlik, Beltik Mahallesi’nde bulunan, normalde kamyon ve tır garajı olarak kullanılan bir alan. Film sesi kapalı radyo devre sistemi ile dinleniyor, Nevşehir Belediyesi tarafından gazoz ve patlamış mısır ikram ediliyor. Etkinliğin ilk gününde ise Müslüm diziyle hem duygusal hem de farklı bir film deneyimi yaşayan sinema severler uygulamadan oldukça memnun.

Ailesi ile birlikte gelen çocuklarında yer aldığı etkinlik alanı, eski açık hava sinema geleneğini hatırlatıyor. Nostaljik bir atmosferde film izleyen izleyicilerin araç sahibi olmaları önemli. Şu an için aracı olmayan vatandaşlara bir çözüm üretilmese de Nevşehir Belediyesi kısa sürede bunun da üstesinden geleceğe benziyor.