blank

Antalya Müzesi Açılış İçin Hazır

Abone Ol 

Dünyaca ünlü müzeler arasında bulunan Antalya müzesi ziyarete açılıyor. Açılış öncesi hummalı bir çalışmayla dezenfekte edilen müzede dünya harikası heykeller bulunuyor. Dezenfekte çalışmalarına ilk olarak eserlerin bulunduğu sergi salonlarından başlanıldı.

Antalya Müzesinde Tüm Önlemler Alındı

Birbirinden kıymetli ve paha biçilemez tarihi eserlerin bulunduğu Antalya Müzesi, salgın önlemleri kapsamında özenle temizleniyor. Hassasiyetle sürdürülen dezenfeksiyon çalışmalarının yanı sıra, sosyal mesafe kurallarına da uyum sağlanması adına özel önlemler alınıyor. Antalya’da birbirinden özel tarihi eserlerin yer aldığı müze, her yıl yoğun bir ziyaretçi grubunu ağırlarken bu yıl virüs salgını sebebiyle uzun süre kapalı kalmıştı. Yeni tedbirler kapsamında sosyalleşme dönemine girdiğimiz şu günlerde Antalya müzesi ilk olarak 100’er kişilik olarak ziyaretçilere kapısını açacak. Müze girişine ve bilet satış noktalarına dezenfeksiyon üniteleri yerleştirildi. Yine aynı bölümler için sosyal mesafeyi sağlama amaçlı olarak ise 1,5 metrelik şeritler hazırlandı.

Online biletle, barkodlu sistemle müzeye giriş imkanı sağlanırken, belediye ekipleri heykellerin bulunduğu salonları titizlikle dezenfekte etti.blank

Antalya Müzesine Nasıl Girilecek

Müzeye maskesiz giriş yasak olacak. Ziyaretçiler, müzeye girmeden önce ellerini kapıda dezenfekte edip ardından ateş ölçümleri yapıldıktan sonra içeri girebilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Antalya Müzesi Müdürü Mustafa Demirel, müzenin sanal turla da gezilebileceğini belirtirken, yoğun ilgi gördüğünü de belirtti.

Demirel, müzenin en büyük heykel koleksiyonunu içinde bulundurduğu konusuna dikkat çekti ve Perge’den çıkan lahitlerin önem taşıdığını söyledi.

The following two tabs change content below.
blank

Hakkı TUTAR

Hakkı Tutar - Yazar, Eğitmen ve Sporcu. Mizah.org'da Sorumlu Editör.
Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir