Andy Serkis Örnek Davranışı İle Büyüledi

Yüzüklerin Efendisi filminde Gollum karakterine can veren Andy Serkis canlı yayında sağlık çalışanlarına destek amacıyla yaptığı etkinlikte 351 bin Dolar bağış topladı.

Andy Serkis Saatlerce Kitap Okudu

Dünyayı etkileyen Corona virüs pandemi sürecinde birçok ünlü isim sağlıkçılara yaptığı bağış organizasyonları ile dikkat çekti. Fakat bunlar içinde en dikkat çekici ve emek harcanan bağış organizasyonu Yüzüklerin Efendisi filminde Gollum karakterini canlandıran ünlü oyuncu Andy Serkis tarafından gerçekleştirildi.

Ünlü oyuncu gerçekleştirdiği canlı bağış organizasyonunda Hobbit kitabının canlı olarak kendini izleyen takipçilerine okudu. Bu okuma organizasyonunda ise 351 bin dolar yani 2,5 milyon TL gibi oldukça tatminkar bir bağış toplandı. Ünlü İngiliz oyuncunun, canlı yayın sürecinde toplam 650 bin kişinin canlı olarak takip ettiği bu bağış organizasyonu nda JRR Tolkien’in 1937 yılında kaleme aldığı ve çağımızda sinemaya da uyarlanan Hobbit serisi kitabı okuyarak elde ettiği canlı yayın bağış gelirini Britanya Ulusal Sağlık Sistemi’ne bağışladı.

Canlı Yayın Etkinliği Birçok Platformda Yayınlandı

Andy Serkis tarafından yapılan ve büyük yankı uyandıran bağış etkinliği Youtube ve İnstagram başta olmak için birçok platformda canlı bir şekilde yayınlandı. Bu saatler süren organizasyon boyunca yorulmadan kitabı okuyan Serkis’in bu tavrı canlı yayını takip eden herkes tarafından büyük bir övgü aldı. Bu organizasyon pandemi sürecinin en uzun süren bağış kampanyası olarak tarihe geçtiği görüldü.