Amerikalı Komedyen Jerry Stiller Öldü Mü?

Jerry-Stiller-Oldu-Mu

Seinfeld dizisinde Frank Costanza karakterine can veren ve ünlü komedyen Ben Stiller’ın babası olarak tanıdığımız Jerry Stiller 92 yaşında hayatını kaybetti.

Ben Stiller Duyurdu

Ben Stiller Twitter hesabından yaptığı açıklama ile babasının herhangi bir hastalıktan dolayı olmadığını ve tamamen doğal sebeplerle hayatını kaybettiğini bildirdi.

8 Haziran 1957 doğumlu ve New York/Brooklyn semtinde dünyaya gelen Jerry Stiller işçi bir aileye sahipti.

Uzun süre eşiyle “Anne Meara” ile kurdukları iki kişilik stand-up gösterilerini birçok farklı mekan ve ülkelerde hayata geçirdiler.

Jerry Stiller Yaşamı

Jerry, 90’lı senelerde oldukça popüler olan sit-com dizisi Seinfeld’de başrol karakteri George Costanza’nın babası rolüne hayat vererek tüm Dünyada adını duyurdu ve bu rol sayesinde 1997 senesi Emmy ödülleri için “En iyi yardımcı oyuncu” komedyen kategorisine aday olarak gösterildi.

Ben Stiller’ın yönetmenlik koltuğuna geçtiği hemen hemen tüm filmlerde yardımcı ve misafir oyuncu rollerinde yer alan Jerry, 2000’li yılların başında kendi ve eşinin hayatlarını ve komedyenlik yaşamını konu alan bir kitap yazdı. Jerry Stiller’ın eşi de 2015 yılında hayata gözlerini yummuştu.