90’ların Unutulmaz Komedi Dizileri

90larin-unutulmaz-komedi-dizileri

90’lı yıllar Türkiye için teknoloji konusunda ve diğer konularda gelişim gösterdiği bir dönemdi. Bu dönemin en çok bizlere aktardığı yenilikler 90’lı yılların unutulmaz komedi dizileri olmuştur. En sevilen Türk komedi dizileri !  Unutulmaz televizyon kanallarında çıkan diziler o zamanlar herkesin baş tacıydı. Akşam oldu mu bütün maaile televizyonun başına geçer gözümüzü kırpmadan televizyonun karıncalaşmasını izlerdik. Mizah anlayışımızı değiştiren, hepimizin severek izlediği diziler haline gelmişti.

Akıllarımızda En Çok Kalan Birkaç Adet 90’ların Unutulmaz Komedi Dizileri

1-      Gülşen Abi

Abidin olarak dizide başrol olan Haluk Bilginer’in oynadığı dizi. Gazetecide Gülşen Abi adıyla bir köşede kalem tutmaktadır. Garip ve farklı sorulara mantıklı cevaplar veren Abidin çalıştığı yerden parasını almaya çalışır ve aşık olduğu kıza açılmak için bir ton uğraş içinde olur.

2-      Komedi Dizileri | Kaygısızlar

Türkiye’nin ilk geniş aile kavramını barındırmış olan dizi 1994-1998 yılları arasında gösterimde kalan dizidir. Ailenin babası olan Memnun Kaygısız, 3 tane eşi ve 36 çocuk sahibi olan bir ailenin reisidir. Geçinmek için İstanbul’a gelmek isterler ve olaylar baş göstermeye başlar.

3-      Çiçek Taksi

Hepimizin bildiği Akasya Durağı dizisinin esinlenerek yapıldığı dizidir Çiçek Taksi. Çok sevilen Çiçek Taksi, buğday sarısı taksilerde şoför olan taksicileri konu alır. Bir durakta çalışan taksicilerin gerektiğinde yaptığı aksiyonlar, zaman zaman taksicilerin yaşadıkları dramları ele alıp anlatır.

4-      Baskül Ailesi

Baskül Ailesi 1997 yılında baş gösteren “Rejim diyet hak getire, yazık bu bedene, şişmanlık sultanlıktır, rejim diyet hak getire.” Diye sözleri olan müziğiyle başlar. Şafak Sezer ve Şoray Uzun’ un kariyerinde önemli bir basamak olan dizi 3 çocuğu olan bir ailenin aşırı yemek yemeleri ve kilo vermek isteyince bir seyyar satıcıdan aldıkları ilaçla zayıflamaya çalışmalarını ele almaktadır. Dizi toplam 13 bölüm sürmüştür.

5-    Komedi Dizileri |  Varsayalım İsmail

Başrolünde Ferhan Şensoy’un olduğu dizi normalleşen mantığa aykırı düşünceleriyle izleyicileri yanına çekmeyi başarıyor. Dizinin isminden de anlaşılacağı gibi Varsayalım İsmail, adını soranlara bu tarz cevaplar yöneltir. “Varsayalım ki ben İsmailim, ne olucak yani şimdi” gibi cevaplar vererek izleyicileri güldürmeyi başarmıştır.