73. Cannes Film Festivali Seçkisi Paylaşıldı

Tüm dünya genelinde birçok organizasyonun ertelenmesine yada fiziki olarak gerçekleştirilmesine engel olan virüs salgını, 73. Cannes Film Festivali seçkisi açıklamasını da vurdu. Pandemi nedeni ile alınan önlemler neticesinde online olarak gerçekleştirilen seçki açıklaması için toplamda 56 filmlik seçki listesi tüm izleyiciler ile paylaşıldı.

Thierry Fremaux Açıkladı

Dünyaca ünlü yönetmen ve film editörü olarak bilinen Thierry Fremaux, geçtiğimiz günlerde yapılan online seçki açıklamasında toplam 56 filmlik dev listenin açıklamasını gerçekleştirdi. Dünyaca ünlü filmlerden de birkaç ismin yer alması ilgi çekerken, Thierry Fremaux; ”Gelmiş geçmiş en iyi Cannes film seçkisi olabilir” açıklaması ile iddialı bir seçki listesi olduğunu söyledi. Pandemi salgını nedeni ile ne zaman gerçekleştirileceği henüz belli olmayan 73. Cannes Film Festivali tarihi, belirsizliğini koruyor.

56 Filmlik Dev Liste

Aralarında Passion Simple, A Good Man, The Real Think gibi dünyaca ünlü eserlerin de yer aldığı 56 filmlik liste, şimdiden takipçiler tarafından büyük ilgi gördü. Sosyal medya üzerinden tartışarak filmler hakkında yorumlarda bulunan sanat severler, 56 filmin yer aldığı dev seçki listesi için Cannes yönetimine tebriklerini iletirken; Limbo ve Rogue gibi politik eserlerin de yer alması gözlerden kaçmadı. Şimdi tüm film severler Cannes yönetiminden gelecek 73. Cannes Film Festivali için net bir organizasyon tarihinin açıklanması için nefeslerini tuttu.