50 Lira Borç Aldım Zeka Sorusu Cevabı Nedir

2 Kişiden 25 TL Borç Aldım Cevabı

Son dönemlerin meşhur bilmecesi olarak sık sık sosyal medya da karşımıza çıkan 50 Lira Borç Aldım Zeka Sorusu Cevabı merak edilen sorular arasında yer alıyor. Çeşitli şekillerde karşımıza çıkan ve 1 lira nerden geldi sorusu cevabı ile birlikte yazımızda yer alıyor.

50 Lira Borç Aldım Zeka Sorusu Nedir?

Öncelikli olarak en sık sorulan hali ile 50 lira borç aldım zeka sorusu cevabı için sizlere de soruyu sormak istiyoruz. 50 TL borç para lazımdı ve 2 kişiden 25 TL borç aldım. Borç aldığım bu paranın ise 45 TL’ sini harcadıktan sonra borç aldığım 2 kişiye de 1’er TL geri ödedim. Elimde 3 TL param kaldı. 2 kişiye olan borcum 24 TL’ den toplam 48 TL. Elimde kalan 3 TL ile 48 TL’ yi topladığımda 51 TL oluyor. Peki, 1 Lira nerden geldi?

2 Kişiden 25 TL Borç Aldım Cevabı

1 Lira Sorusu Cevabı

İlk bakışta hesap bize doğru gibi görünüyor olsa da aslında elma ile armutları topladıklarını gözden kaçırıyoruz. 2 Kişiden 25 TL borç aldım cevabı olarak; en sonda yapılan toplama işleminde borcumuz ile elimizdeki parayı toplanmaktadır ancak böyle bir toplama işlemi yapılmaz. Çünkü bu işlemin hiçbir mantıklı açıklaması yoktur. Zira elimizde ki para zaten borcumuzun içerisinde yer almaktadır.

1 Lira Nerden Geldi Sorusu Cevabı

Pek çok kişi  bu sorunun sonunda elde edilen 1 lira nereden geldi sorusu cevabı nedir merak etmektedir. Oysa ortaya mucize şekilde çıkan 1 lira bulunmamaktadır. Bu soruda sadece elmalar ile armutlar toplanmakta ve şaşırtıcı bir şekilde soruyu okuyanlar yanıltılmaktadır.  50 lira borç aldım zeka sorusu için burada sormamız gereken asıl soru şudur; Neden elimizde kalan para borcumuz ile toplanıyor? Elimizde kalan para zaten o borcun içerisinde değil mi?

1 Lira Nerden Geldi Sorusu Cevabı

1 Lira Sorusu Cevabı

Ufak bir mantık hatası ve şaşırtmaca sorulardan biri olan 50 lira borç aldım zeka sorusu ya da diğer ismi ile 1 lira sorusu cevabı oldukça açık ve nettir. Borç aldığımız 50 Liranın 45 Lirasını harcadıktan sonra 2 lirasını borç aldığımız kişilere ödedikten sonra elimizde ne kalır? Sadece 3 TL kalır.

2 Kişiden 25 TL borç aldım ve geri ödedikten sonra toplam 48 TL borcum kaldı. Peki, bununla ne yaptım? 45 Lirasını harcadım ve elimde sadece 3 TL kaldı. Harcadığım ve elimde kalanı topladığımda 48 Lira ile borcum olan 48 Lira birbirine eşit oluyor.

Geleceğin sporu megaformer ile genç kalın, dinç olun ve zinde kalın…